WooCommerce Tickets - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Tickets
pt: Bilhetes

en: Your tickets from {sitename}
pt: Os Seus Bilhetes de {sitename}

en: Subject
pt: Assunto

en: Defaults to <code>%s</code>
pt: Padrão para <code>%s</code>

en: You'll receive your tickets in another email.
pt: Irá receber os seu bilhetes noutra mensagem de email.

en: In trash (was %s)
pt: No lixo (era %s)

en: Deleted
pt: Apagado

en: (deleted)
pt: (apagado)

en: Event sales report
pt: Relatório de vendas do evento

en: This is a ticket for the event:
pt: Este é o bilhete para o evento:

en: (Total available # of this ticket type. Once they're gone, ticket type is sold out)
pt: (Total disponível # deste tipo de bilhete. Uma vez vendidos, o tipo de bilhete passa a esgotado)

en: (A unique identifying code for each ticket type you're selling)
pt: (Um único código de identificação para cada tipo de bilhete que estiver a vender)

en: Currently, WooTickets will only show up on the frontend once per full event. For PRO users this means the same ticket will appear across all events in the series. Please configure your events accordingly.
pt: Atualmente, o WooTickets só aparece no site uma vez por evento. Para utilizadores PRO, isto significa que o mesmo bilhete aparecerá para todos os eventos da série. Por favor configure os seus eventos apropriadamente.

en: Add to cart
pt: Adicionar ao carrinho

en: The Events Calendar
pt: Calendário de Eventos
