WooCommerce Tickets - en to nl translation catalogue (22 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: The Events Calendar: WooCommerce Tickets allows you to sell tickets to events through WooCommerce
nl: The Events Calendar: MetWooCommerce Tickets kan je tickets verkopen via WooCommerce

en: Email the user will receive after a completed order with the tickets he purchased.
nl: Email die de gebruiker ontvangt nadat de order van de gekochte ticket is voltooid.

en: Your tickets from {sitename}
nl: Uw tickets van {sitename}

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Defaults to <code>%s</code>
nl: Wordt automatisch omgezet in <code>%s</code>

en: You'll receive your tickets in another email.
nl: Let op: U ontvangt uw tickets in een andere email !

en: In trash (was %s)
nl: In de prullemand (was %s)

en: Deleted
nl: Verwijderd

en: (deleted)
nl: (verwijderd)

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Event sales report
nl: Evenement verkooprapport

en: Report
nl: Rapporteer

en: This is a ticket for the event:
nl: Dit is een ticket voor het evenement:

en: Stock:
nl: Voorraad:

en: (Total available # of this ticket type. Once they're gone, ticket type is sold out)
nl: (Totaal beschikbaar # van dit ticket type. Zodra deze besteld zijn, is dit ticket type uitverkocht)

en: SKU:
nl: Artikelnummer

en: (A unique identifying code for each ticket type you're selling)
nl: (Een unieke identificatiecode voor elk ticket type dat je verkoopt)

en: Currently, WooTickets will only show up on the frontend once per full event. For PRO users this means the same ticket will appear across all events in the series. Please configure your events accordingly.
nl: Op dit moment zal WooTickets op de site slechts een keer per volledig evenement worden weergegeven. Voor PRO gebruikers betekent dit dat hetzelfde ticket zal verschijnen bij alle evenementen in dezelfde serie. Houd hier rekening mee als u uw evenementen configureert.

en: Out of stock!
nl: Niet op voorraad!

en: Add to cart
nl: Toevoegen aan winkelwagen

en: The Events Calendar
nl: De evenementenkalender

en: To begin using WooTickets, please install and activate the latest version of <a href="%s" class="thickbox" title="%s">%s</a>.
nl: Om met Wootickets te beginnen, installeer en activeer a.u.b. de laatste versie van <a href="%s" class="thickbox" title="%s">%s</a>.
