WooCommerce Tickets - en to es translation catalogue (18 entries)

en: Email the user will receive after a completed order with the tickets he purchased.
es: Correo electrónico que el usuario recibirá después de completar un pedido con los tickets que ha comprado.

en: Your tickets from {sitename}
es: Tus tickets de {sitename}

en: Subject
es: Asunto

en: Defaults to <code>%s</code>
es: El valor predeterminado es <code>%s</code>

en: You'll receive your tickets in another email.
es: Recibirás tus tickets en otro correo electrónico.

en: In trash (was %s)
es: En la papelera (era %s)

en: Deleted
es: Eliminado

en: (deleted)
es: (eliminado)

en: Unknown
es: Desconocido

en: Event sales report
es: Informe de ventas de eventos

en: Report
es: Informe

en: This is a ticket for the event:
es: Ticket para el evento:

en: (Total available # of this ticket type. Once they're gone, ticket type is sold out)
es: (# total disponible de este tipo de tickets. Una vez que se acaben, el tipo de tickets se agotará)

en: (A unique identifying code for each ticket type you're selling)
es: (Un código de identificación único para cada tipo de ticket que estás vendiendo)

en: Currently, WooTickets will only show up on the frontend once per full event. For PRO users this means the same ticket will appear across all events in the series. Please configure your events accordingly.
es: Actualmente, WooTickets solamente se mostrará en la interfaz frontend una vez por evento completo. Para los usuarios PRO esto significa que el mismo ticket aparecerá en todos los eventos de la serie. Por favor, configura tus eventos en consecuencia.

en: Out of stock!
es: ¡Agotados!

en: Add to cart
es: Añadir al carrito

en: To begin using WooTickets, please install and activate the latest version of <a href="%s" class="thickbox" title="%s">%s</a>.
es: Para comenzar a usar WooTickets, instala y activa la versión más reciente de <a href="%s" class="thickbox" title="%s">%s</a>.
